Karolina Kołeczek w barwach naszego klubuZarząd klubu podjął kroki zmierzające do utworzenia grupy sportowej, której liderem będzie znany i utytułowany sportowiec. Efektem tego działania jest podpisanie w dniu 17 maja br. kontraktu z utytułowaną płotkarką Karoliną Kołeczek. Kolejnymi osobami, które tworzą grupę sportową są: Damian Donakowski specjalizujący się w skoku wzwyż oraz biegacz Kacper Arendt – obaj zawodnicy są wychowankami naszego klubu.
Głównym celem rozpoczęcia współpracy z Karoliną Kołeczek jest sprawienie, aby grudziądzka młodzież jeszcze chętniej podejmowała próbę uprawiania lekkiej atletyki i w przyszłości wiązała z nią swoją karierę sportową. W związku z tym do zadań Karoliny Kołeczek należy m.in. promocja lekkiej atletyki w Grudziądzu poprzez udział w wielu akcjach sportowych, skierowanych do dzieci i młodzieży. Obecnie zawodniczka trenuje w naszym mieście 2-3 razy w tygodniu.
Koordynatorem projektu jest trener Cezary Markuszewski, który jest jednocześnie szkoleniowcem kadry narodowej w biegach na 110 metrów przez płotki i trenerem zawodniczki.
W 2023 roku klub obchodzi 100-lecie swojego istnienia. To bardzo bogata historia działalności GKS Olimpia Grudziądz. To doskonała okazja do tego, aby poważnie myśleć o rozwoju lekkiej atletyki, a tym samym dążyć do tego aby zawodnik naszego klubu reprezentował Polskę w Igrzyskach Olimpijskich.