Założenia programu:

Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności.  Młodych lekkoatletów prowadzą wykwalifikowani trenerzy współpracujący z metodykami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dlatego zakładamy, że spośród tysięcy dzieci biorących udział w programie Lekkoatletyka dla każdego! wyłonimy tych najzdolniejszych. Nadzorujemy ich szkolenie od najmłodszych lat, po to aby jako seniorzy osiągali pełnię swoich możliwości i z sukcesem reprezentowali Polskę na światowych arenach. Zaangażowanie Partnera Strategicznego, firmy Nestlé Polska, pozwala nam również popularyzować wiedzę o prawidłowym odżywianiu.

Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje ponad 600 grup treningowych w całej Polsce. Zajęcia prowadzone są z uwzględnieniem wieku uczestników i ich stopnia zaawansowania w trzech grupach: klasy I-IV i V-VIII szkoły podstawowej oraz OSU.

Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów: firmy Nestlé Polska i Orlen S.A wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

HARMONOGRAM PRACY TRENERÓW

Trener/DzieńPoniedziałekWtorek ŚrodaCzwartek
IREK
CHILIŃSKI
w trakcie
uzgadniania
w trakcie
uzgadniania
IRENA
STUDZIŃSKA
15:30 – 16:30 15:30 – 16:30
PIOTR
ŚLEBODA
w trakcie
uzgadniania
w trakcie
uzgadniania
BARTEK
DOMINIKOWSKI
15:30 – 17:00 16:30 – 18:00

Strona internetowa operatora programu: https://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/