Sekcja lekkoatletyczna i gier ruchowych powstała w 1926 roku z inicjatywy działacza sportowego i zawodnika Jana Hajeca. Sekcja skupiała w swoich szeregach znaczną część członków innych sekcji. Zarząd Klubu kierował się bowiem słuszną zasadą, że lekkoatletyka jest – podstawową dyscypliną, którą zawodnicy pozostałych sekcji winni również uprawiać, aby osiągnąć odpowiednie wyniki w uprawianych przez nich dyscyplinach sportowych. Działalność sekcji ograniczała się bowiem do udziału w miejscowych zawodach, gdyż trudności finansowe spowodowane budową stadionu nie pozwalały klubowi zgłaszać zawodników do udziału w ogólnokrajowych imprezach. Jedynie na długo i średniodystansowe biegi ogólnokrajowe delegowano takich zawodników jak: Bernarda Dondelewskiego, Jana Hajeca i Kozikowskiego. Pozostali zawodnicy uczestniczyli często w zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez miejscowe kluby sportowe. W zawodach na wyjazdach najwięcej sukcesów odnosili długodystansowcy Dondolewski i Hajec oraz średniodystansowiec Kozikowski. Oni to sprawili dużo przyjemnych niespodzianek i rozsławili nazwę Klubu i miasta na terenie kraju. W ogólnokrajowych biegach na dystansie 5 km w Poznaniu o puchar Redakcji „Kuriera Poznańskiego” uczestniczył dwukrotnie Dondelewski i Hajec, przy czym ten pierwszy uplasował się kolejno na pierwszym i drugim miejscu. W Toruniu zaś Jan Hajec, jako najlepszy z długodystansowców Pomorza zdobył czwarte miejsce w biegu o puchar Redakcji „Słowa Pomorskiego”. Średniodystansowiec Kozikowski należał również do czołowych biegaczy na Pomorzu. Zawodnicy pozostałych dyscyplin sportowych osiągali także dobre wyniki w zawodach z klubami miejscowymi. Wyróżnić wśród nich należy, oprócz wyżej wymienionych: Kędzierskiego, Krzyżaka, Lamparskiego, Jana i Franciszka Pawłowskich, Cetkowskiego, Otolskiego, Hinca, Dąbrowskiego, Bergmana, Nowakowskiego i Sosnowskiego. Działalność tej sekcji, podobnie jak innych przerwała druga wojna światowa.
Z chwilą odzyskania niepodległości w 1945 roku sekcja lekkoatletyczna wznowiła działalność. Pierwszymi zawodnikami były mistrzynie, rekordzistki i reprezentantki Polski przedwojennej w osobach: Jadwiga Gawrońska, Zofia Staruszkiewicz, Maria Felska i Małgorzata Ożdżanka. Ponieważ na boisku nie było sprzętu technicznego, trenowano wyłącznie biegi. Treningami kierował Antoni Felski. Pierwsze zawody zorganizował Miejski Urząd WfiPW kierowany przez pana Władysława Poterackiego. Barw klubowych broniła wyłącznie Maria Felska. Zajęła pierwsze miejsca w biegu na 60 m, w skoku w dal, w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Pod koniec października 1945 roku przerwano treningi do kwietnia 1946 roku ze względu na zniszczone sale gimnastyczne. W maju 1946 roku odbyły się zawody z udziałem 32 zawodniczek i zawodników. Na wyróżnienie zasługuje: Helena Gburkówna, która w skoku w dal uzyskała 4,22 m, na 60 m – 80 sek, na 100 m – 12,9 sek, Maria Felska, która w skoku wzwyż uzyskała wynik 1,40 m, Piotr Morozow w 12,1 sek. przebiegł 100 m, Kubera przebiegł 100 m w 12,0 sek, skoczył wzwyż 1,60 m, Skopka kulę pchnął na odległość 9,80 m.
Rok 1947 przyniósł sekcji największy sukces w postaci zdobycia w Katowicach drużynowego mistrza Polski seniorek. Do zdobycia tego tytułu przyczyniły się: Gawrońska, Staruszkiewicz, Felska i Gburek. Zdobyły one poza sukcesami indywidualnymi tytuły mistrzowskie w sztafetach 4X100 i 4X200 metrów, wyprzedzając zdecydowanie faworyta mistrzostw KS „Pogoń” Katowice. Jako nagrodę zawodniczki otrzymały dresy treningowe. Na podstawie uzyskanych wyników Maria Felska została wytypowana do reprezentowania barw Polski w meczu z Czechosłowacją w skoku wzwyż i 80m przez płotki. Stosunkowo wysoki poziom sportowy grudziądzkich zawodniczek przyczynił się do zaproszenia ich w 1948 roku na trójmecz ze Spółdzielczym Klubem Sportowym Warszawa jako gospodarzem imprezy i Akademią Wychowania Fizycznego, w którym grudziądzanki uplasowały się na drugim miejscu. W Sopocie odbyły się I Strefowe Mistrzostwa Polski mężczyzn, gdzie grudziądzanie spisali się też doskonale, zajmując w sztafecie olimpijskiej pierwsze, w sztafecie szwedzkiej drugie a w konkurencji 3X1 km trzecie miejsce.
W 1949 roku zaliczona została do kadry narodowej Gburek, która rozpoczęła swą karierę w reprezentacji Polski. Dobre pozycje w skali kraju zajęły również Gawrońska, Radzikowska i Kobus. W 1950 roku na mistrzostwach Polski w Łodzi złoty medal zdobyła sztafeta 4×100 m w składzie: Gawrońska, Staruszkiewicz, Felska i Gburek. Także w mistrzostwach okręgu zawodniczki dzierżyły bezapelacyjny prym. Ważniejsze osiągnięcia zawodników sekcji w 1951 roku to zdobycie tytułu mistrzyni Polski w biegach przełajowych w Olsztynie przez Stanisława Cyrana w 1952 roku start w Akademickich Mistrzostwach Swiata w Berlinie Jerzego Zygmunta na 400 m, jak również zdobycie przez Halinę Serafińską tytułu wicemistrzyni Polski juniorów w Poznaniu w biegu na 60 m. W 1953 roku zabłysnęły talenty: Serafińska na 100 m i Zygmunt na 400 m, Nagórska w skoku w dal, Owsiana w pchnięciu kulą, Kotomska w skoku wzwyż, Chmielewski w skoku w dal, Cichoracki w trójskoku, w biegu na 100 m i 400 m, Szczepański na 800 m i 1500 m. Nowym rekordem Polski zaś poszczycić się mogła Sadowska w biegu na 500 m. Na mistrzostwach Polski juniorów w Lublinie Ryszard Szczepański w biegu na 1500 m zdobył tytuł wicemistrzowski, Tadeusz Cichoracki był czwarty w biegu na 400 m, a sztafeta 4×100 m w składzie Cichoracki, Chmielewski, Laskowski i Schubring zajęła trzecie miejsce.
W mistrzostwach Polski w Białymstoku zawodniczki grudziądzkie zdobyły pierwsze miejsca: Halina Kotomska w skoku wzwyż i biegu na dystansie 80 m przez płotki oraz Jadwiga Owsiana w pchnięciu kulą. Drugą lokatę uzyskał Ryszard Szczepański w biegu na 1500 m, Sadowska poprawiła własny rekord Polski na 500 m, Stanisław Czepczyński zdobył tytuł wicemistrza w skoku o tyczce. Lidia Sadowska zwyciężyła w Centralnych Biegach Narodowych w Lublinie na dystansie 500 m.
W 1955 roku na mistrzostwach Polski juniorów we Wrocławiu Henryk Chmielewski zajął trzecie miejsce w trójskoku. Nowy rekord Polski juniorów w biegu na 500 m ustanowiła w 1956 roku w Wałczu Lidia Sadowska. W sezonie 1956/57 Ryszard Szczepański reprezentował barwy narodowe w biegach średnich i długich na różnych stadionach Europy. Odniósł szereg sukcesów w międzynarodowych mityngach, pokonując niejednokrotnie medalistów olimpijskich.
W 1958 roku w Skarżysku na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w kategorii młodzików zwyciężył Zygfryd Donarski. W kategorii seniorów drugie miejsce w biegu na 3000 m zajął Ryszard Szczepański. Inni zawodnicy „Olimpii” zajęli także kilka czołowych miejsc. Dzięki tym osiągnięciom trener Felski otrzymał gratulacje zamieszczone w miesięczniku „Lekkoatletyka”. Zygfryd Donarski startując na meczu z Francją w kategorii juniorów uzyskał najlepszy wynik na świecie w biegu na 1500 m z przeszkodami. Nową rekordzistką Polski w skoku w dal dzieci Brygida Szulc, a w skoku o tyczce Edmund Wojnowski.
W 1963 roku wybijali się ponad przeciętną: średniodystansowcy Kilimnik i Lewandowski, płotkarz Czajkowski, sprinterka Szulc, miotacze Buczkowski i Krzak oraz skoczek wzwyż Mańkowski. W latach 1964/65 nastąpił poważny przełom w sekcji, która w finałowym sześciomeczu o wejście do drugiej ligi uzyskała w Sopocie upragniony awans. Zespół „Olimpii” był najmłodszy, a o awansie zadecydowało dobre przygotowanie i waleczność zawodników. W zorganizowanym przez „Dziennik Wieczorny” czwórmeczu we Włocławku szkółka młodzieżowa „Olimpii” zajęła pierwsze miejsce. W mistrzostwach Polski Juniorów w 1965 roku w Olsztynie Eleonora Dymart zdobyła złoty medal, a Redzimska brązowy medal w rzucie dyskiem. Z powodzeniem startowała również sekcja w rozgrywkach drugiej ligi.
A Pomyślny dla lekkoatletów był rok 1967. W przełajowych mistrzostwach Polski w Otwocku Janusz Siech został mistrzem Polski, a Aleksander Święcicki wicemistrzem w biegu na 400 m. W mistrzostwach Polski juniorów w Olsztynie sekcja zdobyła pierwsze miejsce w punktacji zespołowej dziewcząt. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w 1967 roku lekkoatleci „Olimpii” gościli u siebie byłą mistrzynię olimpijską Stanisławę Walasiewiczównę.
Na mistrzostwach Europy juniorów w 1968 roku startowało trzech zawodników: Elżbieta Żukowska, Robert Malinowski i Andrzej Szajda. Ten ostatni odniósł największy sukces, gdyż jako jedyny Polak zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy juniorów w rzucie oszczepem. W Dzielnicowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy „Olimpia” na czterdzieści startujących klubów zajęła pierwsze miejsce, bijąc wszystkie kluby z północnej części kraju. Czołowe miejsca zajęli: Elżbieta Zukowska – pierwsze miejsce w biegu na 100 mi w skoku w dal, Gizela Mańkowska – pierwsze miejsce w skoku wzwyż, Aleksandra Gosz – pierwsze miejsce w dysku i drugie miejsce w pięcioboju oraz pierwsze w sztafecie 4X100 m. Wśród chłopców Piotr Zaremba zwyciężył w biegu na 100 m i był drugi na 200 m, Wojciech Siwecki zajął trzecie miejsce w biegu na 100 m, Tomasz Szczepański drugie miejsce w skoku w dal, Bronisław Malinowski zwyciężył na 3000 m, a Aleksander Święcicki był pierwszy na 1500 m. W Młodzieżowych Mistrzostwach polski CRZZ drużyna „Olimpii” na 186 klubów startujących uplasowała się na trzecim miejscu. Tytuły mistrzów Polski zdobyli zawodnicy „Olimpii”: Eleonora Dymart w rzucie dyskiem oraz Andrzej Szajda w rzucie oszczepem. Na igrzyskach młodzieży szkolnej w Warszawie Wiesław Napierski zdobył tytuł mistrza Polski w skoku wzwyż. Rok 1969 przyniósł sekcji dalsze sukcesy. Bronisław Malinowski przebiegł 1500 m w 3.58.00 min, Gardzielewska uzyskała w pchnięciu kulą 12,20 m i w rzucie oszczepem 41,38 m. Bronisław Malinowski zdobył brązowy medal w Sofii, startując w biegu na 3000 m w imprezie „Nadzieje olimpijskie”.
Od 1970 roku klub „Olimpia” szczycić się może najwspanialszymi osiągnięciami sportowymi w lekkiej atletyce. W pierwszych oficjalnych mistrzostwach europy w Paryżu w 1970 roku Bronisław Malinowski jako jedyny Polak zdobywa tytuł mistrzowski w biegu na 2000 m z przeszkodami. Zdobywa również tytuł mistrza Polski juniorów w biegu z przeszkodami w Chorzowie. Reprezentuje barwy Polski we wszystkich meczach międzypaństwowych nie ponosząc żadnej porażki. Bije rekordy Polski juniorów na dystansach 3000, 5000 2000m z przeszkodami oraz 3000 m z przeszkodami. Na mistrzostwach Europy seniorów w Helsinkach wszedł do biegu finałowego na 5000 m zajmując ósme miejsce i bijąc rekord Polski na tym dystansie. Startując w meczach międzypaństwowych pobił rekord Polski na dystansie 3000 m Z przeszkodami. W 1971 roku został sklasyfikowany w pierwszej dziewiątce na świecie na tym dystansie. Uznany został również za najlepszego długodystansowca w Polsce. Na wyróżnienie zasługuje również Kazimierz Jankowski, który reprezentował barwy narodowe w trójmeczu juniorów NRD – Rumunia – Polska w rzucie dyskiem oraz Andrzej Korczak za zdobycie brązowego medalu w sztafecie 4X100 m na II Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. Sekcja lekkoatletyczna Olimpii zajęła trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Okręgu w kategorii młodzieżowej za „Zawiszą” i „Budowlanymi” Bydgoszcz. Rok 1972 był rokiem XX Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Po raz pierwszy w długoletniej działalności „Olimpia” dochowała się olimpijczyka Bronisława Malinowskiego. Zajął on czwarte miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami. Na spotkaniu międzypaństwowym z Francją wyrównał rekord europy wynikiem 8.22.2 min. W 1972 roku dwa razy poprawił rekord Polski na dystansie 3000 m i pokonał między innymi dwukrotnego złotego medalistę z Monachium Virena, rekordzistę świata Gerderuada oraz doskonałych Finów Kantenena i Vatanainena. Z innych indywidualnych osiągnięć zawodników „Olimpii” na wyróżnienie zasługują: Halina Arbszajtys, która zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski CRZZ Juniorów i brązowy medal na mistrzostwach Polski juniorów w skoku w dal oraz Janusz Formaniewicz zdobywca złotych medali w trójskoku i biegu na 300 m przez płotki na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Łodzi. Kazimierz Jankowski zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów CRZZ w rzucie dyskiem.
Rok 1973 jest okresem dalszych wspaniałych sukcesów Bronisława Malinowskiego. Zdobył on cztery tytuły Mistrza Polski w kategorii seniorów w biegach na: 5000 m, 3000 m, 3000 m z przeszkodami i 12000 m w przełajach. W kategorii juniorów dwa tytuły mistrza Polski zdobywa Janusz Formaniewicz w biegu na 200 i 60 m w hali oraz jeden wice mistrzowski w biegu na 100 m, Andrzej Formaniewicz w kategorii juniorów młodszych poprawił dwa rekordy Polski w trójskoku i ośmioboju. W zawodach o drużynowe mistrzostwo polski juniorów sekcja zajęła po dramatycznych bojach siódme miejsce ze stratą 3,3 pkt. do czwartego miejsca i 10 pkt. do trzeciego miejsca.
W latach 1974 – 75 sekcja lekkoatletyczna uczestniczyła w rozgrywkach I ligowych. Od 1976 roku uczestniczy w rozgrywkach drugiej ligi. Do utrzymana się w pierwszej lidze zabrakło 4 pkt. Sekcja w sezonie 1976 uczestniczyła w ponad 40 imprezach lekkoatletycznych. Do najważniejszych imprez jakie sekcja zorganizowała w Grudziądzu należy: Miting Ogólnopolski Półfinał Ogólnopolski ligi juniorów i Ligi Młodzików. Sekcja uczestniczyła w rozgrywkach drugo ligowych grupy północnej, w której na dwadzieścia zespołów zajęła utrzecie miejsce, awansując do rozgrywek finałowych o wejście do pierwszej ligi. Niestety nie udało się powrócić do pierwszej ligi. Poważną szanse powrotu sekcja posiadała w 1980 roku. Przegrała rywalizację z BKS Bydgoszcz ośmioma punktami. W dwóch spotkaniach ligowych bez rozegrania konkurencji BKS Bydgoszcz zdobywa komplet 12 punktów i z przewagą 8 pkt. nad „Olimpią” awansuje do pierwszej ligi.
Do dużych sukcesów w wskoku wzwyż i dziesięcioboju LA doprowadził trener mgr Leszek Marek Kozłowski. Jego zawodnik I. Regini zdobył w 1975r mistrzostwo Polski juniorów młodszych.
W 1976r. Został mistrzem Polski juniorów starszych z rekordem życiowym 216 cm. Zawodnik Grzegorz Chojnowski mógł się poszczycić rekordem życiowym 218 cm a Janusz Leśniewicz zajął 3 miejsce na mistrzostwach Polski w 10-boju lekkoatletycznym z wynikiem 7100 pkt. W skoku wzwyż osiągnął 202 cm.
W roku 1981 zawodnicy Olimpii zajmują w rozgrywkach drugiej ligi drugie miejsce wśród kobiet i szóste miejsce wśród mężczyzn, a w 1982 roku piąte miejsce. W 1982 roku liczba trenujących lekkoatletów wynosi 150 tj. tylko o 10 osób więcej niż w roku 1973. Zawodnicy sekcji uczestniczyli w 65 różnych zawodach rozgrywanych w hali, na stadionach i biegach przełajowych. Zdobyli ogółem 119 klas sportowych z czego pierwszej klasy trzech zawodników, 2 klasy dziewięciu, młodzieżowe złote trzynastu, młodzieżowe srebrne osiemnastu, młodzieżowe brązowe siedemdziesięciu sześciu. W 1983 roku do sekcji lekkiej atletyki powrócił Ryszard Wichrowski po odbyciu zasadniczej służby wojskowej. Był on uczestnikiem pierwszych Mistrzostw Świata lekkiej atletyki w Helsinkach i osiągnął klasę sportową MM.
TABELA ZE STRONY 49-50.
Wyżej wymienieni zawodnicy i zawodniczki oraz inni zdobyli kilkadziesiąt medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych i ustalali kilkadziesiąt rekordów Polski w tych kategoriach:
Andrzej Szajda –
Mistrz Europy Juniorów w rzucie oszczepem – 1968 – Lipsk
Bronisław Malinowski –
I.O. Monachium IV miejsce 3000 m z prz. 1972
I.O. Montreal II miejsce 3000 m z prz. 1976
I.O. Moskwa I miejsce 3000 m z prz. 1980
M. E. Jun. I miejsce 2000 m z prz. 1970
M. E. Rzym I miejsce 3000 m z prz. 1974
M. E. Rzym IV miejsce 10000 m 1974
M. E. Praga I miejsce 3000 m z prz. 1978
W imprezach rangi Mistrzostw Polski w roku 1995 zawodnicy sekcji lekkoatletycznej zdobyli 4 medale. W halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Monika Malinowska w biegu na 60mppł zdobyła srebrny medal wynikiem 8,69 sek. Adam Kula zdobył czwarte miejsce w biegu na 1000m wynikiem 2:34,12min. W halowych Mistrzostwach Polski Seniorów Lucyna Nowak zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż wynikiem 185. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu Monika Malinowska zdobyła srebrny medal w siedmioboju. W Mistrzostwach Polski Młodzików w Kielcach Krzysztof Olszewski zdobył srebrny medal w skoku w dal wynikiem 6,61m. W Mistrzostwach Makroregionu Pomorskiego nasi zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych zdobyli 11 złotych, 14 srebrnych i 18 brązowych medali. Na zawodach o Drużynowy Puchar PZLA w Łodzi Monika Malinowska pobiła rekord Polski w kategorii juniorek młodszych w biegu na 100mppł wynikiem 14,13sek. W młodzieżowej reprezentacji Polski trójmeczu Białoruś- UkrainaPolska startowała Irena Sznajder i Monika Malinowska. W II Lidze Seniorów zajęliśmy 4.miejsce na 16 drużyn. W II Lidze Juniorów zajęliśmy 3.miejsce i wywalczyliśmy awans do I Ligi. W Lidze Makroregionu Pomorskiego Młodzików zajęliśmy 3.miejsce. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 28.miejsce na 312 sklasyfikowanych klubów.
W imprezach rangi Mistrzostw Polski w 1996 roku zawodnicy sekcji lekkoatletyki zdobyli 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Irena Sznajder w biegu na 60m zdobyła złoty medal wynikiem 7,67sek. Monika Malinowska w biegu na 60mppł zdobyła złoty medal wynikiem 8,70. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Paweł Stachowicz zdobył złoty medal w siedmioboju wynikiem 3398 pkt. Agnieszka Kwietniewska zajęła 4.miejsce w skoku wzwyż wynikiem 1,68m. Katarzyna Sepczyńska zajęła 5.miejsce w skoku wzwyż wynikiem 1,68m.
W Mistrzostwach Polski Juniorów Irena Sznajder zdobyła złoty medal w biegu na 100m wynikiem 12,05 sek oraz brązowy medal na 200m wynikiem 24,32 sek. Monika Malinowska zdobyła srebrny medal w siedmioboju wynikiem 4824pkt. Sztafeta 4x100m dziewcząt zdobyła złoty medal wynikiem 47,82sek w składzie: Monika Malinowska, Irena Sznajder, Anna Lamkowska, Renata Janowska.
W Mistrzostwach Polski Młodzików Krzysztof Olszewski zdobył złoty medal w skoku w dal wynikiem 6,58m. Filip Piątek zdobył brązowy medal w skoku w dal wynikiem 6,49m. Sztafeta 4x100m chłopców zdobyła srebrny medal wynikiem 44,39sek. Monika Frost zdobyła brązowy medal w biegu na 600m wynikiem 1:39,11min.
W II Lidze Seniorów zajęliśmy 5.miejsce na 16 zespołów. W I Lidze Juniorów zajęliśmy 12.miejsce na 16 zespołów. W Lidze Makroregionu Pomorskiego Młodzików zajęliśmy 1.miejsce. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 35.miejsce na 326 sklasyfikowanych klubów.
W imprezach rangi Mistrzostw Polski w roku 1997 zawodnicy naszej sekcji zdobyli 11 medali, w tym: 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Monika Malinowska zdobyła złoty medal w biegu na 60mppł wynikiem 8,70sek. Anna Wojciechowska zdobyła brązowy medal w trójskoku wynikiem 12,09m. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Krzysztof Olszewski zdobył srebrny medal w trójskoku wynikiem 14,21m. Katarzyna Sepczyńska zajęła 4.miejsce w skoku wzwyż wynikiem 1,68m. W Mistrzostwach Polski Juniorów Monika Malinowska zdobyła srebrny medal w biegu na 100mppł wynikiem 13,90sek natomiast Anna Wojciechowska zdobyła brązowy medal w trójskoku wynikiem 12,13m. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Irena Sznajder zdobyła złoty medal w biegu na 100m wynikiem 11,80sek natomiast w biegu na 200m zdobyła srebrny medal wynikiem 24,13m. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży sztafeta 4x100m Chłopców (w składzie: Filip Piątek, Paweł Dąbrowski, Krzysztof Olszewski, Michał Pasterniak) zdobyła brązowy medal W Mistrzostwach Polski Młodzików Marcin Sędzicki zdobył złoty medal w skoku wzwyż wynikiem 195cm, natomiast Magdalena Radzikowska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż wynikiem 160cm. Monika Malinowska startowała w Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów w Lublanie (Słowenia) zajmując 10.miesce w biegu na 100mppł wynikiem 13,81sek. W II Lidze Seniorów zajęliśmy 4.miejsce na 16 zespołów. W I Lidze Juniorów zajęliśmy 12.miejsce na 16 zespołów. W Lidze Makroregionu Pomorskiego Młodzików zajęliśmy 4.miejsce na 28 zespołów. W klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 20 miejsce na 328 sklasyfikowanych klubów.
W Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Spale Lucyna Nowak zdobyła złoty medal w skoku wzwyż wynikiem 186cm. W letnich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu zdobyła brązowy medal w wieloboju wynikiem 5192pkt. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Irena Sznajder zdobyła złoty medal w biegu na 100 m wynikiem 11,97sek i srebrny medal w biegu na 200 m wynikiem 24,12 sek. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Mariola Przechnewska zdobyła w biegu na 10000 m złoty medal, a w biegu na 5000m srebrny medal. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Krzysztof Olszewski w trójskoku zdobył złoty medal wynikiem 14,47m, a juniorka Karolina Wronka zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż wynikiem 171cm. Monika Frost w biegu na 600m zdobyła brązowy medal wynikiem 1:38.52min. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu Krzysztof Olszewski w trójskoku zdobył srebrny medal wynikiem 14,58m. Magdalena Talarowska w skoku w dal zdobyła brązowy medal wynikiem 5,67m. W Mistrzostwach Polski Młodzików Jacek Sobolewski zdobył srebrny medal w biegu na 1000m wynikiem 2:34.16min oraz sztafeta 4x100m wynikiem 44.08sek zdobyła srebrny medal. Irena Sznajder startowała również w Mistrzostwach Europy Seniorów w sztafecie 4x100m. W meczach międzypaństwowych startowali: Lucyna Nowak, Irena Sznajder. W Klubowych Mistrzostwach Polski sekcja lekkoatletyki naszego klubu została sklasyfikowana na 19 miejscu na 353 kluby co oznaczało 1. miejsce w II Lidze dzięki czemu awansowali do I Ligi. Juniorzy startowali w I Lidze zajmując 13 miejsce na 16 zespołów..
W Halowych Mistrzostwach Polski w roku 1999 Seniorów Lucyna Nowak zdobyła złoty medal w skoku wzwyż wynikiem 1,87m. Irena Sznajder w biegu na 60m wynikiem 7,56sek wywalczyła brązowy medal. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Urszula Talarowska zdobyła brązowy medal w biegu na 400m wynikiem 56,59 sek. W Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów Irena Sznajder osiągając wynik 11,54sek w biegu na 100m zdobyła brązowy medal. Natomiast w skoku wzwyż brązowy medal zdobyła Lucyna Nowak wynikiem 1,89m.
Tytuł Mistrza Polski Juniorów na 3000m dzięki wynikowi 8:40,29 zdobył Tomasz Marks. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży Marcin Sędzicki skacząc 2,06m wzwyż wywalczył brązowy medal. W I Lidze Seniorów zajęliśmy 12 miejsce. W Lidze Juniorów zajęliśmy 14 miejsce. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 31 miejsce na 369 sklasyfikowanych klubów.
W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w roku 2000 Tomasz Marks na 1500m zdobył złoty medal z wynikiem 3:58,02min.Tatiana Dejewska wywalczyła brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 1,69m. Jacek Sobolewski zdobył brązowy medal w biegu na 1000m juniorów. Na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Tomasz Marks zdobył złoty medal w biegu na 1500m osiągając wynik 3:51,76min oraz srebrny medal w biegu na 800m dzięki wynikowi 1:52,74min. Michał Dejewski zajął 4.miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 207cm. No Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 4.miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 172cm zajęła Tatiana Dejewska. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Urszula Talarowska zajęła 4.miejsce w biegu na 400m wynikiem 55,70sek, natomiast Joanna Połubińska zajęła 4.miejsce w pchnięciu kulą (z wynikiem 12,74m) oraz 5.miejsce w trójskoku z wynikiem 12,14m. Zespół seniorów zajął w I Lidze 13.miejsce na 16 zespołów startujących, co spowodowało opuszczenie I Ligi. W I Lidze Juniorów zajęliśmy 14.miejsce. W Lidze Makroregionu Pomorskiego Młodzików zajęliśmy 2.miejsce na 20 zespołów startujących. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 26.miejsce na 259 drużyn sklasyfikowanych.
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w roku 2001 Tomasz Marks zdobył brązowy medal w biegu na 800m wynikiem 1:50,82min i w tej samej konkurencji Rafał Jagusiak zajął 4.miejsce wynikiem 1:51,18min. Urszula Talarowska w biegu na 400m zajęła 5.miejsce wynikiem 55,61 sek. Arleta Meloch w biegu na 1500m zajęła 5.miejsce wynikiem 4:32,11min. W II Lidze Seniorów zajęliśmy 4.miejsce.
W I Lidze Juniorów zajęliśmy 15.miejsce. W Mistrzostwach Makroregionu Pomorskiego Młodzików zajęliśmy drużynowo 2.miejsce, a w województwie kujawsko-pomorskim 1.miejsce. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 31.miejsce spośród 292 sklasyfikowanych drużyn.
W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w roku 2002 Tatiana Dejewska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż wynikiem 172cm. W Mistrzostwach Polski Młodzików Łukasz Kozłowski zdobył srebrny medal w biegu na 300m wynikiem 36,71 sek. Damian Celmer zdobył srebrny medal w biegu na 110mppł wynikiem 15,64sek. Edyta Madejewska zdobyła brązowy medal w biegu na 600m wynikiem 1:36,67min. Mateusz Listkiewicz w biegu na 300mppł zajął 4.miejsce wynikiem 41,11 sek., a Agnieszka Kita zajęła 5.miejsce w biegu na 300mppł z wynikiem 47,78sek. W Mistrzostwach Makroregionu Pomorskiego zawodnicy sekcji lekkoatletycznej zdobyli 18 medali: 4 złote, 6 srebrnych oraz 8 brązowych. W punktacji klubowej zajęliśmy 1.miejsce. W II Lidze Seniorów zajęliśmy 2.micejsce czym wywalczyliśmy awans do I Ligi Seniorów. W II Lidze Juniorów zajęliśmy 1.miejsce i tym samym awansowaliśmy do I Ligi Juniorów. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 24.miejsce na 314 sklasyfikowanych drużyn.
W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w roku 2003 zawodniczka Tatiana Dejewska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż wynikiem 1,70m. W Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów Daniel Petrow zajął 4.miejsce. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży sztafeta 4x400m dziewcząt zajęła 4.miejsce wynikiem 3:54,18min., sztafeta chłopców 4x400m zajęła 5.miejsce wynikiem 3:23,16min. Zawodniczka Anna Roczniak w biegu 400m przez płotki zajęła 4.miejsce wynikiem 62,44sek. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Łukasz Kozłowski zajął 4.miejsce w biegu na 200m wynikiem 23,13sek. Damian Celmer w siedmioboju zajął 5.miejsce wynikiem 4212pkt.
W Mistrzostwach Polski Juniorów Martyna Petryka zajęła 5.miejsce w biegu na 800m wynikiem 2:12,68min. Na Mistrzostwach Polski Seniorów Maciej Wiśniewski zajął 5.miejsce w rzucie oszczepem wynikiem 73,89m. W I Lidze Seniorów zajęliśmy 14 miejsce na 16 zespołów, 3 zespoły sklasyfikowane na miejscach 14, 15, 16 spadły do II Ligi. W I Lidze Juniorów zajęliśmy 10.miejsce na 16 zespołów. W Lidze Młodzików Makroregionu Pomorskiego zajęliśmy 2.miejsce na 32 zespoły. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 27.miejsce.
W Imprezach rangi Mistrzostw Polski w roku 2004 zawodnicy sekcji lekkoatletycznej zdobyli 8 medali: 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Łukasz Kozłowski zdobył złoty medal w biegu na 200m wynikiem 22,39sek. Damian Celmer zdobył brązowy medal w siedmioboju wynikiem 3486pkt. Sabina Murawska zajęła 4.miejsce w pięcioboju wynikiem 3214pkt. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze Damian Celmer zdobył brązowy medal w dziesięcioboju wynikiem 6529pkt. Piotr Sleboda zdobył brązowy medal w skoku wzwyż wynikiem 2,07m. Anna Roczniak zdobyła brązowy medal w biegu na 400mppł wynikiem 62,09sek. Sabina Murawska zajęła 4.miejsce w siedmioboju wynikiem 4382pkt. Karol Kleina zajął 4.miejsce w biegu na 100m wynikiem 11,27sek i 5.miejsce w biegu na 200m wynikiem 22,41 sek. Sztafeta chłopców 4x100m zajęła 5.miejsce wynikiem 42,43sek. W punktacji ogólnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęliśmy 13.miejsce i 47,5pkt na sklasyfikowane 173 kluby. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku Martyna Petryka zdobyła srebrny medal w biegu na 800m wynikiem 2:10,82min. Na Mistrzostwach Polski Seniorów Maciej Wiśniewski zajął 4.miejsce w rzucie oszczepem wynikiem 75,12m. Krystyna Kuta zajęła 4.miejsce w maratonie wynikiem 2:40,75godz. W Mistrzostwach Polski Młodzików Paulina Klawiter zdobyła złoty medal w biegu na 100m wynikiem 12,28sek. Sztafeta dziewcząt 4x100m (w składzie: Paulina Klawiter, Klaudia Zapalska, Agata Wojenko, Oliwia Krajewska) zdobyła brązowy medal wynikiem 44,82sek.
W Międzynarodowych Mistrzostwach Norwegii Młodzików w Liwerchamen Paulina Klawiter zdobyła złoty medal w biegu na 100m wynikiem 12,16 sek. W Międzynarodowych Mistrzostwach Skandynawii w Getteborgu gdzie startowało 14 państw Paulina Klawiter zdobyła brązowy medal w biegu na 100m wynikiem 12,21 sek. W II Lidze Seniorów zajęliśmy 3 miejsce i awansowaliśmy do I Ligi. W I Lidze juniorów zajęliśmy 11.miejsce na 16 zespołów. W Lidze Młodzików Makroregionu Pomorskiego zajęliśmy 1.miejsce na 30 zespołów. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 27.miejsce na 386 sklasyfikowanych klubów.
W imprezach rangi Mistrzostw Polski w roku 2005 zawodnicy zdobyli 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe. W Mistrzostwach Polski Młodzików złoty medal w biegu na 1000m zdobył Dominik Reszka wynikiem 2:36,11min. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie Paulina Klawiter zdobyła 2 srebrne medale: w biegu na 100m wynikiem 12,18sek oraz w biegu na 200m wynikiem 24,77 sek. Klaudia Zapalska zdobyła brązowy medal w trójskoku wynikiem 11,81m. Robert Nieć zajął 4.miejsce w biegu na 1500m wynikiem 4:04,06min. Natalia Dasiewicz zajęła 5.miejsce w trójskoku wynikiem 11,63. Szymon Machaj zajął 5.miejsce w trójskoku wynikiem 13,69m. W punktacji ogólnej O.O.M. zajęliśmy 16 miejsce i 43,5pkt na sklasyfikowanych 191 klubów. W Mistrzostwach Polski w maratonie Arleta Meloch zdobyła srebrny medal a Krystyna Kuta zajęła 4.miejsce.” W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Paulina Klawiter zdobyła brązowy medal w biegu na 60m wynikiem 7,71sek. W Mistrzostwach Polski Seniorów Maciej Wiśniewski zajął 5. miejsce w rzucie oszczepem wynikiem 71,96m. W Mistrzostwach Makroregionu Pomorskiego zdobyliśmy 23 medale, w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych. W Międzynarodowym Biegu Maratonu w Poznaniu na startujących 843 zawodników Krystyna Kuta zajęła 2.miejsce, a Arleta Meloch 6.miejsce. W I Lidze seniorów zajęliśmy 13.miejsce. W I Lidze Juniorów zajęliśmy 10.miejsce. W Lidze Młodzików Makroregionu Pomorskiego zajęliśmy 1.miejsce na 33 zespoły. W Klubowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 23.miejsce na 387 sklasyfikowanych klubów.