Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

W dniach 11-13 lutego dziewięcioro zawodników sekcji lekkiej atletyki reprezentowało nasz klub podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, które odbyły się w Rzeszowie.

Chód 5000m U20
Mateusz Kukawka w chodzie na 5km zajął 7 miejsce z wynikiem 24.28,19.

200m U18
Natalia Wojtecka w biegu na 200m uzyskała czas 26,59s, co dało jej awans do finału B, w którym zajęła 3 miejsce z czasem 26,43s. Na tym samym dystansie Krzysztof Sworowski uzyskał czas 22,96s, co dało mu awans do finału B.

300m U18
Hanna Siedlecka w w biegu na 300m uzyskała wynik 42,61s, Magdalena Kołodziejczak na tym samym dystansie pobiegła 42,53s. Obie zawodniczki ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe i awansowały do finału B. Z kolei Jakub Heigelmann 300m przebiegł w czasie 39,17s.

600m U18
Konrad Tobolski
w biegu na 600m uzyskał czas 1.26,85, co dało mu 17 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Sztafeta Mix 400m U18
Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Sworowski, Magdalena Kołodziejczak, Hanna Siedlecka, Konrad Tobolski zajęła 5 miejsce w sztafecie mieszanej 4x400m.

Skok wzwyż U20
Damian Donakowski uzyskując najlepszy wynik tegorocznego sezonu halowego – 2,03m SB – zajął 4 miejsce, natomiast Cezar Sidya z wynikiem 2,00m uplasował się tuż za Damianem na 5 miejscu.

Pomimo tego, że żadnemu zawodnikowi nie udało się zając miejsca medalowego to po raz kolejny udowodniliśmy, że nasz klub jest w czołówce wśród polskich juniorów i juniorów młodszych.